Zeven veranderingen voor HR door Social Media
![]()
Zeven veranderingen binnen HR door sociale media
Social Media zeker geen rage die wel weer overgaat.“Het is waarschijnlijk de meest belangrijke verandering in de afgelopen eeuw ten aanzien van HR. Sociale
media en de mobiele telefoon gaan HR drastisch veranderen”, aldus Dr. John Sullivan.
Maar op welke HR-onderwerpen hebben sociale media dan impact? In een vijf minuten durende video identificeert Dr. John Sullivan de verschillende gebieden en onderwerpen.
Sociale media hebben onder andere impact op:
1- Recruitment — sociale media maken het mogelijk om te connecten met potentiële kandidaten, het opbouwen van relaties, het bevorderen van via via werving en het opbouwen van talentpools. Vooral het opbouwen van relaties met (nog) niet-actief werkzoekenden is een belangrijk voordeel van sociale media;
2- Het delen van best practices — interne en externe sociale netwerken maken het mogelijk om wereldwijd best practices te delen en daarvan kennis te nemen.
3- Leren — omdat personen online vragen kunnen stellen of via Google kunnen zoeken krijgen ze instant antwoorden. Vaak ook via hun eigen network. Dit betekent dat kennis en informatie sneller en goedkoper beschikbaar zijn.
4- Identificeren van talenten en talentontwikkeling — Via sociale media is het mogelijk om high potentials en thought leaders te identificeren. Wie is actief? Wie geeft de antwoorden op vragen?
5- Innovatie — samenwerking is een zeer belangrijke factor voor innovatie. Sociale media bevorderen samenwerking tussen personen en binnen teams, ook als deze niet fysiek bij elkaar in de buurt zitten.
6- Identificeren van problemen op de werkvloer — sociale media zoals Twitter en Facebook kunnen gebruikt worden als vroegtijdig waarschuwingssysteem. Uitingen van (ontevreden) medewerkers kunnen opgemerkt en geadresseerd worden voordat problemen escaleren.
7- Concurrentieanalyse — Linkedin geeft de mogelijkheid te volgen bij welke organisaties mensen weggaan en waar zij naartoe gaan. Ook is het bijvoorbeeld mogelijk interne promoties te zien. Voor de goede verstaander is zelfs te zien aan welke projecten gewerkt wordt en welke vaardigheden gevraagd worden.
Dr. John Sullivan raadt HR-professionals aan te gaan praten met andere afdelingen, zoals Marketing en Klantenservice. Deze hebben over het algemeen meer ervaring met sociale media.
Overgenomen uit P&O actueel. Door Marco Hendrikse
Video dr. Sullivan: http://www.youtube.com/watch?v=0a1zHIJJb9k&feature=player_embedded
Downloads bij dit artikel
Achtergronden en trends
- Afschaffing reiskostenvergoeding en leasekosten
- Vermijden van files minst belangrijke voordeel HNW
- Irritaties door HNW?
- Waarom wordt jouw sollicitatie genegeerd?
- werken in file of neuspeuteren!
- enorme afname vaste contracten
- mobiliteitsbudget ook voor fietsers
- De Top Tien beroepen waar je blij van wordt
- Klopt jouw salaris met wat anderen verdienen?
- Baanruilmatches stijgen
- Automobilisten begrijpen flitsmeldingen niet
- WERKdichterbijhuis tot nr 1 verkozen
- Het Nieuwe Werken verplicht?
- Punten scoren tijdens je sollicitatiegesprek
- Nieuw: De wegwezertest! Ben jij onmisbaar?
- HR manager er uit? De tien aanwijzingen
- Na vakantie weer in de tredmolen
- Filestress wereldwijd toegenomen
- Openbaar vervoer in grote steden veel duurder
- Helft werknemers flirt op het werk
- Zeven veranderingen voor HR door Social Media
- Hoe zeg je op je werk botte dingen netjes?
- De lusten en lasten van HNW
- Nieuwe minimumlonen per juli 2011
- Tien tips om meer rust te creeeren.
- Werken dichtbij huis nog steeds populair
- Slimmer werk zoeken
- Forensen pakken steeds vaker de fiets
- Tien redenen sollicitant kiest andere werkgever
- Het nieuwe werken is slim beleid
- Hou plezier in je werk
- Voordelen 'Het Nieuwe Werken'
- samenvatting Mobiliteits Onderzoek
- Loopt jouw mailbox op je werk ook over??
- De domste fouten op je eerste werkdag
- Bedrijfsoplossingen fietsen
- Fileleed reden voor baanswitch
- bonus voor Werkdichterbijhuis










